poniedziałek, 25 lutego 2013

WYSTAWA MALARSTWA AGNIESZKI JANKOWSKIEJ I KRYSTYNY GAWRON


W  galerii TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 36 odbędzie się wystawa w terminie:

 od 1 do 13 marca 2013r.

Będzie to wystawa: Agnieszki Jankowskiej i Krystyny Gawron

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 marca (piątek) o godz. 17.00Agnieszka Jankowska
Urodzona w 1968r. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1994r. Doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 2004r. Od 1998r. pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie na stanowisku adiunkta Wydziału Sztuki w Zakładzie Rzeźby prof. Marii Siuty-Góreckiej.
W dorobku artystycznym: kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.
Uczestniczka licznych konkursów, Laureatka Nagrody Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w konkursie malarstwa i rzeźby, /Autograf 2005/- Lublin 2005r., Grand Prix /Salon Wielkopolski/ 2010r., Grand Prix „Salonu Wielkopolskiego 2012”, Czarnków 2012r.
Na obecnej wystawie prezentowane będą obiekty z cykli „Tellus mater”, „Plasmodium”- wykonane z materii roślinnej i jedwabiu oraz prace z cyklu „Recykling” – w technice quillingu z papieru i jedwabiu.

Krystyna Gawron
Urodzona w 1971r. w Rzeszowie. Studia na Wydziale Rzeźby w ASP w Krakowie w roku 1991. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych oraz brała udział w wielu wystawach zbiorowych. W Rzeszowie brała udział w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”, na których otrzymała w 1996r. I Nagrodę, a rok później wyróżnienie. Pracuje w Zakładzie Rzeźby.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.