poniedziałek, 9 grudnia 2013

JADWIGA JAŚKOWIAK

Jadwiga Jaśkowiak – poetka, prozatorka, malarka, podróżniczka.
Pisze ikony, maluje portrety, pejzaże, abstrakcje.
Absolwentka Wydziału Ekonomicznego UMCS i Podyplomowego Studium Filozoficzno-Etycznego KUL. Od 1989 r. związana z TPSP w Lublinie.
Debiutowała w „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim” (2011, nr 1-4).
W 2012 wydała:
 "Wypełnione światłem"- tom wierszy
" To zdarzało się w piątek"- zbiór opowiadań
W 2013 r." Kosmogonia miłości" – poemat
 Strona autorki:
http://agniart.pl/

Jej poezje można przeczytać  m.in. w „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim”, almanachach, np. krakowskiej Oficyny Konfraterni Poetów
 W 2012 roku w Domu Kultury LSM odbyła się promocja jej debiutanckiej książki, oraz indywidualna wystawa malarstwa w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.cyt :"To zdarzało się w piątek" – zbiór krótkich i dłuższych form literackich napisanych prozą, w których autorka porusza nie tylko aktualne problemy najwcześniejszego okresu życia człowieka (Sroka, Kukiełka, Sagan), szczególnie uwypuklając zachowania typowe dla młodzieży w okresie dojrzewania, bolączki tych, którzy podjęli się roli edukacyjnej młodych ludzi (To zdarzało się w piątek, Deja vu o miłości czyli konstrukcja z sosnowych bali), kształtowania dojrzałej już osobowości (Ślepiec, Rozmyte marzenie, Mistyczna podróż w głąb ziemi, Sen żurawia). Każde z opowiadań zakończone jest mniej lub bardziej wyartykułowaną puentą, będącą jednocześnie sugestią sposobu wyjścia z czasami bardzo opresyjnej sytuacji.

"Poemat Kosmogonia miłości"– to bardzo subiektywne, głębokie i skłaniające do refleksji rozważania na szeroko pojęty temat miłości, szczególnie jej korzeni i zaskakujących implikacji, nad którymi w gorączce dnia codziennego warto się zatrzymać, podążając jednocześnie za poetką.Prezentacji nowo wydanych pozycji książkowych Jadwigi Jaśkowiak będzie towarzyszyć wystawa kilku obrazów autorki.

W planach (luty 2014) w  Domu Kultury LSM
duża wystawa indywidualna pt. „Rzeczywistość magiczna”


 A na koniec miło mi dodać, że organizuję pani Jadwidze Jaśkowiak ..

wieczór autorski
 w Galerii TPSP "Przy Bramie" 
 już 7 stycznia 2014 r. o godz 17
 ul Grodzka 34/36 Lublin

Na które to spotkanie już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszam, jest to 2 spotkanie z cyklu "Uwierz swoim skrzydłom z Polihistorem", które organizuję wraz z Mariuszem Boberem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.