środa, 1 stycznia 2014

"Strojne w biel" czyli Zima z Bazuną

"Strojne w biel” – to wydarzenie jeszcze młode; którego pierwsza edycja odbyła się w styczniu 2011 roku. Chcemy spotykać się z Wami co roku –  zarówno podczas organizowanego zimą Przeglądu, jak i w trakcie całorocznego cyklu koncertów pod wspólnym tytułem „Lubelskie spotkania z   Bazuną” .
Impreza wywodzi się z jednego z najstarszych polskich festiwali poetyckich: Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej  „Bazuna”.

 Przegląd ma na celu przybliżanie mieszkańcom Lublina, jak i województwa, muzyki tzw. krainy łagodności – poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a także muzyki związanej z regionem.
Nasz związek z miastem podkreślić chcieliśmy dodatkowo poprzez tytuł imprezy -  „Strojne w biel” zaczerpnięty  z wiersza „Zima” lubelskiego poety doby międzywojnia - Józefa Czechowicza.
 W każdej edycji odbywać się będą wieczory autorskie. W koncertach biorą udział artyści związani z regionem lubelskim. Wychodzimy także poza granice kraju prezentując muzykę Wielkich Bardów – Okudżawy, Kryla, Cohena…
 Festiwali tego typu – prezentujących szeroko rozumianą poezję śpiewaną - na obszarze kraju jest bardzo wiele. Lubelskie pod tym względem stanowi swojego rodzaju białą plamę - mamy tylko dwie takie imprezy.  Mamy nadzieję, że „Strojne w biel” – ta trzecia – szybko zdobędzie serca tak lubelskiej, jak i ogólnopolskiej publiczności. Że są ku temu perspektywy świadczyć może fakt, że już na pierwszej edycji mieliśmy gości z m. in. Szczecina i Wrocławia.
 Dodatkowym atutem jest czas, w którym Przegląd się odbywa – obecnie „Strojne w biel” jest pierwszą imprezą z gatunku w roku kalendarzowym. Zimowa pora, wbrew pozorom, przyciąga miłośników turystyki i poezji, nie mogących doczekać się „sezonu”.

Więcej informacji :
http://strojnewbiel.cba.pl/
  Nagrania wykonawców z wcześniejszych edycji:
http://strojnewbiel.cba.pl/index.php/nagrania

 Już wkrótce !!!

III Edycja Lubelskiego Przeglądu Poetyckiego "Strojne w biel"

24 i 25 stycznia 2014 r.

 Serdecznie zapraszam wszystkich  chętnych do udziału w konkursach, poetyckim i  muzycznym, wraz z organizatorami D'Arią Galicką i Józefem Bilem : )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.